Na przykładzie naszego centrum symulacji (3 pomieszczenia: sterownia, sala SIM
sala debriefingu) przedstawiam zestaw sprzętu (częściowo z firmy Laerdal) z manekinem wraz z możliwymi opcjami zewnętrznymi do prowadzenia zajęć symulacji medycznej:
- Symulator Pacjenta - w sali SIM zasilany również z wbudowanego akummulatora. Posiada wbudowany komputer
- Komputer stacjonarny sterujący symulator /1/ (lub przenośny dotykowy laptop) z aplikacją instruktorską w sterowni umożliwajającą odgrywanie gotowych i budowanie nowych scenariuszy.
- Monitor Pacjenta /2/ w sali SIM sterowany z zewnętrzego laptopa /3/ w sterowni z aplikacją symulującą typowy monitor pacjenta.
- 4 kamery i system AVS /4/ do nagrywania sesji scenariusza służącego do tzw. debriefingu - na komputerze stacjonarnym.
- Komputer /5/ w sali do debriefingu oraz duży ekran "plazma" lub projektor służący do obserwacji tego co dzieje się w pomieszczeniu z symulatorem dla czekającej kolejnej grupy.
- Mikrofon i mikser + system nagłośnienia sal symulacji i pokoju debriefingu
- Router (w naszym przypadku dla 1,2,3,4,5).
Opcje:
- Telefony pomiędzy pomieszczeniem instruktora i salą symulacyjną.
- Centralka do nagrywania rozmów prowadzonych przez studentów z instruktorem symulującym lekarza dyżurnego, rodzinę pacjenta itp.
- Krótkofalówki do kontaktu z podstawioną pielęgniarką/pielęgniarzem. Używają ich regularnie studenci ratownicy do komunikacji z lekarzem dyżyrnym czy koordynatorem.
- System Rejestracji Pacjenta wcelu tworzenia dokumentacji pacjenta w trakcie trwania scenariusza. Zalecany dla dużych grup studentów > 4 osoby.
drobny osprzęt:
- defibrylator
- nebulizator
- ssak
- pompa infuzyjna
- worki resuscytacyjne, maska, wąsy
- ciśnieniomierz
- kołnierz
cdn....